25 сәуір

"Бизнес және басқару" академиялық мектебінің ұйымдастыруымен 25.04.2024 ж., Германияның Федералды мемлекеттік әлеуметтік ғылымдар институтының, "Философия және дінтану" кафедрасының докторы Ali TOPCUK- пен "Жаңа дәуірдегі экономиканың философиялық мәселелері" тақырыбында қонақ дәріс өткізді. Қонақ дәріс барысында ББ "Экономика" студенті Нұрбек Рүстем сұрақ қойды: - «Экономикалық ынтымақтастықтың келешегіне сіздің көзқарасыңыз?».

Доктор Ali TOPCUK  былай жауап берді: «Экономикада еңбек, мүдделер, қажеттілік сияқты негізгі экономикалық категорияларды өзгертуге ерекше назар аударылады. Осы кезеңдегі экономикалық проблемалар жаңа философиялық мағынаға енеді. Қазақстан мен Германия арасындағы экономикалық ынтымақтастық өзара тиімді әріптестік және білім алмасу философиясы аясында қарастырылуы мүмкін. Ол екі елдің экономикалық және мәдени тұрғыдан дамуына ықпал ететін өзара сыйластық, сенім және инновация қағидаттарына негізделген».