5 ақпан

Бүгін QAINAR академиясында «Құқықтану» білім беру бағдарламасының 3-4 курс студенттеріне жаңа белестерді ашқан кездесу өтті. Бізге Алматы қалалық полиция басқармасының басшылығы келді. Қонақтар болашақ заңгерлермен мансап перспективалары мен жұмысқа орналасу шарттарын талқылады. Сондай-ақ студенттерге жақын арада тағылымдамадан өту мүмкіндігі туралы айтылды.

QAINAR академиясы студенттерге тек теориялық білім ғана емес, сонымен қатар практикалық тәжірибе де беруге ұмтылуымен танымал. Оқу тәжірибесі 2-курстан басталады, ал 3-4-курстарда практикалық сабақтар студенттерге алған білімдерін нақты еңбек жағдайында қолдануға мүмкіндік береді. Полиция департаментінің өкілдерімен кездесу Қазақстанның құқық қорғау жүйесін дамытуға елеулі үлес қоса алатын білікті мамандарды даярлаудағы тағы бір қадам болды.

Кездесу барысында түлектердің болашақ кәсіби қызметінің түрлі аспектілері талқыланды. Полиция департаментінің өкілдері жас мамандарға еңбек жолын бастауға тамаша мүмкіндік болып табылатын түлектерге арналған тағылымдамадан өту туралы егжей-тегжейлі айтып берді. Әлеуметтік қамсыздандыру және тұрғын үй төлемдері мәселелері көтерілді, бұл әсіресе кәсіби қызметін енді бастаған жас қызметкерлер үшін маңызды.

Студенттер кандидаттардың қажетті физикалық параметрлері, білім талаптары, құқық қорғау органдарының жұмысында моральдық, мәдени және діни аспектілер қалай ескерілетіні туралы сұрақтар қойып, талқылауға белсенді қатысты. Қойылған сұрақтар студенттердің болашақ мамандығына деген жоғары қызығушылығын және табысты жұмысқа орналасу үшін барынша толық ақпарат алуға деген ұмтылысын көрсетті.

Шара соңында оқу ісі жөніндегі проректор Құланова С.Ш., ғылыми жұмыстар жөніндегі проректор Есетова С.Қ., «Құқық» академиялық мектебінің директоры Көпбаев Д.З. берген ақпараттары үшін полиция басқармасының өкілдеріне алғысын білдіріп, естелік сыйлықтар табыс етті. Бұл академиялық қауымдастық пен құқық қорғау органдары арасындағы байланысты нығайтудың символы болды, сондай-ақ Қазақстан үшін білікті заң кадрларын даярлау мүддесі үшін одан әрі ынтымақтастыққа дайындығының дәлелі болды.

Мұндай кездесулер студенттердің кәсіби және тұлғалық өсуіне септігін тигізіп қана қоймай, еліміздің білім беру жүйесі мен құқық қорғау жүйесін дамытуға, заман талабына төтеп беруге дайын жоғары білікті мамандарды даярлауға жағдай жасауға зор үлес қосуда